Жака Вільньова - біографія Вільньова ж

Дата місце жітельсва 9 квітня 1971 року
Місце народження: Сан-Жак-сюр-Рішельє (Канада)

Жак Вільньов - відомий американський гонщик, Вільньов Ж. - чемпіон світу Формули-1. Був учасником дуже великих автогоночних змагань з ряду «Формула». У деяких гонках «ПІ-ПіДжі Индикар» він також є переможцем.

На сьогоднішній момент Жак живе в Монте-Карло, хоча сам родом він з Канади. У зовсім ще юному п'ятнадцятирічному віці вступив до школи Джима Рассела в Мон-Трамблане, спеціально утворену для любителів швидкої їзди на автомобілях. Його мати Джоан і Дядя Жак дали згоду і допомогли зробити цей серйозний крок на кар'єрному шляху.

Школа славилася знаменитими випускниками, такими як Жиль Вільньов (тато Жака) і Жак Вільньов (його дядько і вчитель). Завдяки школі він зрозумів, що його кар'єра точно буде пов'язані з цим видом спорту і ні з чим більше. Великі надії поклав на себе показав хороші результати в його початкових заїздах, на гонках класу «Формула -1600»

Перехід Жака в автогоночної школу «Формула-2000» до Річарда Спенадра, стався в 1987.

Був учасником і на «Формула-3» в Японії (1992). П'ять 3-х місць, одне 2-е і три 1-х місця - це результати того сезону. Звернення до Крейгу Поллок з проханням бути його персональним менеджером, стало впливає для його успішної кар'єри.

Дядько Жака, Жак Вільньов славився екстремальної їздою, що привертало до нього безліч уболівальників. Чудових результатів і 3-е почесне місце він зміг привласнити на «Північно-Американської Атлантичної Формулі».

Заїзди класу «Формула» почали просуватися на високий рівень технологій. Йти в ногу зі змінами Жаку, допомогла участь в чемпіонаті «Атлантична формула», де він був у складі збірної «Форсайт-Грін», учасники якої мали блискучу репутацію гонщиків і такого ж рівня машини.

Стати першокласним фахівцем своєї справи Жаку, допомогли інженер з перегонів - Тоні Кікейл і Барі Грін - власник команди.
Зрозуміти серйозну реальність своєї справи йому допоміг випадок стався в момент заїзду, коли Стефан Іохансон примусив Жака моментально з'їхати з траси, через що його машина на шаленій швидкості увійшла в цементну стіну.

У 2-й гонці проходила в Феніксі він затвердив свій «Рейнард Форд» на 2-й позиції.

В аварії, що сталася з Хіро Мацусіта, Полом Трейсі і Жаком, на щастя ніхто сильно не постраждав.

Титул «Новачка Року» він знову завоював в Індіанаполісі на чергових заїздах.

Своє високу майстерність і їзду на високій швидкості Жак, показав в чотирнадцятому заїзді, вразивши всіх, хто знаходиться там, зокрема і фахівців.

Щоб опинитися лідером він мав зробити дуже складний маневрений обгін співучасників з команди «Піску» - Пола Трейсі і Ела Анзера.
1995 - другий сезон в гонках ряду «ПіПіДжі Индикар», виступав за групу Гарі Гріна «Тім Грін».

Команда, вже в початковому заїзді по проспектах Майамі забрали більш ніж убежденную перемогу, т. К. Всі члени групи були досвідченими гонщиками.

Шість поул-позицій на старті і 4-е перемоги зробили Жака лідером цієї серії.

Одним з найбільш молоденьких лідером серії «Пі-ПіДжі Индикар», Жак став перемігши в заїзді «Індіанаполіс 500».

При укладанні сезону «Індікар», Жак був запрошений Френк Вільямом, таємно випробувати його, за кермом боліда команди Ротманс-Вільямс-Рено (15.08.95).

Для Френка Вільямся підсумки тесту були більш ніж задовольняють, отримавши від нього те, чого хотів.
Від 15.08.95 р було ділове заяву від Жака і його адміністратора Крейга, про підписання договору на пару років, з майбутнього сезону, з групою «Ротманс-Вільямс-Рено».

Для якісної підготовки до майбутнього сезону, він пройшов безліч тестів, а також самостійно відчував свій новенький автомобіль.

У вересні та жовтні він домігся лише 2-го місця, але вже в листопаді, обійшовши Хілла Ешторіла став першим. Для Жака 1995 є запам'ятовуючим, завдяки тому, що він став переможцем.

Сім із сімнадцяти заїздів переміг по-другому сезоні, де його партнером був професійний німецький спортсмен Хайнц Харал'д Френтсен.

Всього лише 5-го місця зміг домогтися Жак, незважаючи на всі докладені зусилля команди «Уільма».

Завдяки наполегливій і цілеспрямованій натурі, Жак при тих умовах, що нова машина стала його підводити і була на більш низькому рівні в порівнянні з автомобілями інших учасників, зміг домогтися найвищих результатів в певних, в цей час він був членом команди «БАР» (2000 р .)

На даний момент компаньйоном Жака є Рікардо Зонта.

Досягнення Жака Вільньова:

• Перший раз в історії в «Північно-Американської Атлантичної Формулі» в заїзді брали участь сам Жак і його дядько.
• Зайнявши 8-е місце на стартовій решітці, в Австралії, показав свій найвищий професіоналізм. Став дюбютантом «Пі-ПіДжі Индикар», входив до числа групи «Форсайт Грін».
• 1997 - блискучий виграш в чемпіонаті.
• У ряді гонки «ПіПіДжі Індіанаполіс 500», є наймолодшим її лідером, заробивши 11 перемог і накрутивши 180 балів.

Дати з біографії Жака Вільньова:

• Результат після участі в 3-х заїздах Alfa Italian Touring, і на чемпіонаті «Формула-3» в Італії: 2-друге місця і 2-третє місця.
• Погодився прийняти пропозицію на участь в гонці, в Північну Америку, від фірми Player's Canada Limited.
• Став дебютантом гонки «Формула-1», де його партнером в команді «Вільяма», був Деймон Хілл, також посівши друге місце, заробив 78 балів (1996).

Цікаві факти Жака Вільньова:

• Найкращим і найбільш елітним навчальним закладом Північної Америки, вважалася школа Джима Рассела, в якій навчався Жак.
• Брав участь в заїзді на трасі, названої ім'ям його батька, яка принесла йому славу.
• Завершивши сезон у «Індікар» на 6-й позиції з одним 1-м місцем, Жан знову отримує статус «Новачка Року».